Atpūta Minhauzena muzejā

Muzejs

Muzejā atrodas pagaidu ekspozīcija – Edgara Vintera gleznu izstāde un studija.

Minhauzena muzejs palīdz atdzimt atmiņā stāstiem par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Dažus dzīves skaistākos gadus Minhauzens ir pavadījis ar savu dzīvesbiedri Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur nu jau gadsimtiem ilgi, cilvēki nebeidz stāstīt fantastiskos atgadījumus no barona dzīves.

Savukārt otrajā stāvā savu mājvietu atradušas gan esošo, gan bijušo slavenību vaska figūras. Ikvienam ir iespēja nofotografēties tuvplānā ar maestro Raimondu Paulu vai basketbola zvaigzni Uļjanu Semjonovu, kā arī patērzēt ar pašu Kārli Ulmani un Dainu Tēvu. Un iespēja aplūkot Baltijā lielāko alus kausu kolekciju.

Meža taka

Pašiem izturīgākajiem un zinātkārajiem mums ir izveidota MINHAUZENA MEŽA TAKA – garākā apses koka taka Eiropā. Taka ved cauri Vidzemes mitrāju mežam, tai ir izveidoti 3 garumi, dažādām apmeklētāju sagatavotības pakāpēm: garā 4,3km, vidējā 3,4km, īsā 1,0km. Garākā taka aizvedīs Jūs līdz pašai jūrai, kur pēc iespaidiem bagātā pārgājiena varēsiet sauļoties Vidzemes pludmales baltajās smiltīs un peldēties jūrā.

Mūsu meža taka ir garākā apses koka taka, kas noklāta ar pretslīdes sietu, lai taka būtu baudāma jebkurā gadalaikā un jebkādos laikapstākļos.

Alus kausa taka

2013. gada 30. augustā tika atklāts jauns objekts Minhauzena Pasaulē – barona Minhauzena vislielākais alus kauss! Minhauzena Pasaules viesiem ir iespējams baudīt piedzīvojumu garšu pa jauno taku līdz alus kausam, pa ceļam sastopot pašu Barona un 25 citas koka figūras no populārākajiem Minhauzena stāstiem. Takas garums vienā virzienā – 1035m.

Pie Alus kausa iespējams iepazīties ar savu druīda koku, vadoties pēc dzimšanas dienas datuma!

Atrakciju kuģis

Kuģis ir aprīkots ar visu nepieciešamo, lai mazie piedzīvojumu meklētāji varētu piedalīties jūras batālijās: 3 kalniņi un 2 caurules trakajiem nobraucieniem, 4 tiltiņi, 5 šūpoles, 6 mucas, kurām var izlīst cauri un vairāki lielgabali, ar kuru palīdzību var ne tikai nobiedēt pretinieku, bet varbūt arī nosūtīt kādu uz Mēnesi. Tāpat kā Minhauzena iztēlei nav robežu, nav arī vecuma ierobežojumu kuģa apmeklētājiem, jo sapņo visi, un nekad nav par vēlu piepildīt kādu no kvēlākajām fantāzijām.

Šautuve

Šautuve darbojas vasaras sezonā pēc iepriekšēja pieraksta. Mednieku spējas Minhauzena šautuvē! Mājīgā mednieku namiņā ir izvietota šautuve, kurā iespējams aplūkot paša Barona fon Minhauzena medību trofejas un ieročus, ar kādiem vīri devās medībās 18. gadsimtā.

Piknika vietas

Duntes muižas – muzeja teritorija ir plaša, skaista un sakopta. Tajā ir labiekārtotas vairākas piknika vietas ar galdiem, soliem, ugunskura vietām un cepjamajām kastēm.

Vasaras kafejnīca

Nobaudi neprātīgos Minhauzena stāstus ietērptus garšas kārpiņu ceļojumā un izgaršo tos mūsdienu versijā kafejnīcā. Minhauzena vasaras kafejnīca ir slēgta līdz nākamajai sezonai.