Minhauzena Muzejs

Minhauzena muzejs atrodas gleznainā Vidzemes jūrmalas pusē Duntē, 8km aiz Saulkrastiem, apmēram 50 km attālumā no Rīgas, tieši blakus šosejai VIA BALTICA.

“Minhauzena muzejs” ir viens no “Minhauzena pasaules” veiksmīgajiem projektiem, kurš pastāvīgi attīstās un pilnveidojas.

Daudzi apgalvo, ka Minhauzens ir bijis vispatiesākais cilvēks pasaulē. Apstiprināt vai – gluži otrādi – noraidīt šo apgalvojumu, Jūs varēsiet paši, kad būsiet atbraukuši pie mums un iegremdēsieties asprātīgā barona stāstu atmosfērā.

muiza no priekšas

Minhauzena muzejs palīdz atdzimt atmiņā stāstiem par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Dažus dzīves skaistākos gadus Minhauzens ir pavadījis ar savu dzīvesbiedri Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur nu jau gadsimtiem ilgi, cilvēki nebeidz stāstīt fantastiskos atgadījumus no barona dzīves. Dunte ir īpaša vieta Latvijas vidū. Te jūra sastopas ar mežu, ziemā zirgus sien pie baznīcu torņiem, bet mednieks ar vienu šāvienu trāpa desmit pīlēm, kuras uzreiz caur skursteni iekrīt pannā.

Pateicoties saviem neparastajiem eksponātiem, „Minhauzena muzejs” ir viens no apmeklētākajiem muzejiem Latvijā.

Minhauzena sievas Jakobīnes istabā Jūs redzēsiet 18. gadsimta īstenu dāmu paradīzes stūrīti, savukārt barons Minhauzens Jūs sagaidīs ar tikko gūtu medījumu – ar vienu šāvienu nomedītu pīļu virteni. Medību trofejas, naži, ieroči, Minhauzena vaska figūra, tas vēl nav viss, ar ko mēs Jūs pārsteigsim.

Muzeja ekspozīcija tiek pastāvīgi papildināta. Šosezon apmeklētājiem ir iespēja redzēt „Minhauzena Slavas zāli”.

Muzeja pirmajā stāvā apskatāma Minhauzena slavas zāle, savukārt otrajā stāvā savu mājvietu atradušas gan esošo, gan bijušo slavenību vaska figūras. Ikvienam ir iespēja nofotografēties tuvplānā ar maestro Raimondu Paulu vai basketbola zvaigzni Uļjanu Semjonovu, kā arī patērzēt ar pašu Kārli Ulmani un Dainu Tēvu.

Ne tikai pašas muzeja telpas ir piepildītas ar brīnuma un noslēpuma priekšnojautu. Atpūtas kompleksa teritorijā aug Eiropas augstākie ozoli, kurus nākotnes paaudzēm iestādījis pats barons fon Minhauzens. Runā, ka šie ozoli dod savu spēku katram, atliek vien tiem pieskarties.

Brauciet pie mums ciemos, un Jūs pilnībā varēsiet izbaudīt visu nesteidzīgās atpūtas burvību Minhauzena piedzīvojumu atmosfērā!

Pilnīgi iespējams, ka Jums izdosies sadzirdēt medību suņu riešanu, ieraudzīt pašu baronu, vai Jakobīnes tēlu, kurš pazib dižo ozolu ēnā..

Minhauzena muzejā viss ir patiess – tikai savādāks!

MinhauzensMinhauzena muzejs