Ekspozīcija

Daudzi apgalvo, ka Minhauzens – vispatiesākais cilvēks pasaulē. Mēs tam pilnībā piekrītam, bet Jūs varēsiet izlemt paši, kad būsiet atbraukuši pie mums un iepazinušies ar dižo fantāzijas meistaru Hieronīmu Fridrihu Kārli baronu fon MINHAUZENU personīgi! Muzejs atrodas tikai lielgabala šāviena attālumā no Rīgas (ap 55 km) – Duntē. Šī ir īpaša vieta Latvijā. Te jūra sastopas ar mežu, ziemā zirgus sien pie baznīcu torņiem un ar vienu šāvienu trāpa desmit pīlēm, kuras uzreiz, caur skursteni, iekrīt pannā.

 fotoDeinats_Minhauzena muzejs 040-min

18. gs. vidū Minhauzens, pēc laulībām ar Jakobīni fon Duntenu 1744. gada 2. februārī netālajā Pernigeles (mūsdienās – Liepupes) baznīcā, vairākus gadus nodzīvoja Duntes muižā.

Tagad muzejs iekārtots atjaunotajā Duntes muižas kungu mājā tieši tajā pašā vietā, kur kādreiz bija barona mājvieta.

Mūsu muzejs – sapņa un fantāzijas iemiesojums, kurā nešķiramā duetā ir apvienojušies prieks un asprātība. Pastāvīgā vēstures ekspozīcija „Minhauzena pasaule” piedāvā iepazīt baronu kā prinča Antona Ulriha pāžu Ukrainas stepēs un Krievijas galmā, kā armijas virsnieku, mīlošu vīru, kaislīgu mednieku un aizrautīgu stāstnieku – cilvēku, kurš aizgūtnēm bauda dzīvi, saglabājot spēju smieties par sevi un citiem,  un citādāk skatīties uz pasauli.

Minhauzena sievas Jakobīnes buduārā Jūs redzēsiet 18. gadsimta īstenu dāmu paradīzes stūrīti.

Muzeja 2. stāvā izvietota Latvijā plašākā vaska figūru kolekcija „IZCILAS PERSONĪBAS LATVIJAS VĒSTURĒ”.

Neesam piemirsuši arī alus mīļotājus – tieši Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts aplūkot Baltijā lielāko alus kausu kolekciju aptuveni ar 2100 vienībām no 58 pasaules valstīm.

Apmeklētājiem, kuri vēlas iemūžināt savus piedzīvojumus mūsu muzejā, muižas pagalmā, starp dižajiem Minhauzena paša stādītajiem ozoliem, esam uzstādījuši stendu – planšeti, lai Jūsu uzņemtās bildes izdotos uz visiem 100%.

MinhauzensEkspozīcija